Moderní rolety na okna: 3 důvody, proč si je pořídit

Máte už plné zuby zvědavého souseda, který vám během sekání, stříhání živého plotu nebo zalévání záhonků po celou dobu mlsně „čučí“ do okna? Nevíte, kam se schovat před slunečními paprsky, které v létě odpoledne co odpoledne rozpálí vaši ložnici tak, že se v ní následně nedá oka zamhouřit? Nebaví vás, jak se vám během úplňku Měsíc prochází po posteli a během toho vám svítí do obličeje? Nezoufejte. Všechny tyto problémy vyřeší kvalitní stínící technika, z níž mezi nejoblíbenější vedle žaluzií patří i stylové rolety na okna. Tady máte 3 důvody, proč se je rozhodně vyplatí v oknech mít.

1.) Dopřejte si soukromí a komfort

Jak již bylo nastíněno výše, rolety se vyplatí mít v oknech zejména z praktických důvodů. Jasně, v zimě je rádi necháte vytažené a s radostí paprsky Slunce pronikající do kuchyně či pracovny pustíte. Vystřídají-li však příjemné jaro úmorná letní vedra, oceníte, když roletu stáhnete a interiér zastíníte. Stejně tak si výhody rolet připomenete pravidelně večer, kdy se v bytě svítí a z okolních pozemků a ulic je tak veškeré dění uvnitř dobře pozorovatelné. Až do té doby, než stáhnete rolety a dopřejete dostatek soukromí sobě i svým blízkým.

2.) Praktická elegance aneb stylový dekorační doplněk

Pro koupi rolet hovoří i jejich design, který od 80. let minulého století – kdy rolety nechyběly téměř v žádné domácnosti – zaznamenal obrovský progres. Při výběru tak v dnešní době máte ze stovek různých barevných variant a vzorů. Z této široké škály tak buď sami, anebo za pomoci specializované firmy vyberete vhodná stínidla tak, aby dobře ladila se zbytkem vašeho interiéru. Včetně podlahy, koberců, nábytku a vymalování. A vůbec přitom nezáleží, zda jste z Prahy, Berouna, Příbrami nebo třeba Plzně. Tyto firmy působí po celé České republice.

3.) Jednoduchá montáž aneb zábava pro domácí kutily

Zejména domácí kutilové a zručnější z vás ocení i jednoduchou montáž rolet, které tak do prostoru nad okno, respektive na strop mezi okna zvládnete s trochou šikovnosti a zkušeností s podobnými pracemi připevnit i sami. Netroufáte-li si na to, můžete opět využít služeb firmy, která vám rolety na míru připravuje.

Publikováno: 28. 10. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková

Tagy: rolety na okna