Finská sauna aneb Saunování trošku jinak

Láká vás saunování? Chcete zlepšit svou imunitu, uvolnit svaly po sportu, nebo se zkrátka jen uvolnit po náročném pracovním týdnu? Pokud na něco z toho přikyvujete, tak je právě saunování jedno z nejlepších řešení. Třeba vás ale neláká oblak páry a vlhko. I s tím se dá něco dělat, protože finská sauna nabízí ještě suchý způsob jen pomocí žhavých kamenů, které zahřívají prostor. Pokud chcete přece jen otestovat i klasickou páru, můžete „pářit“ buď ručně poléváním kamenů, nebo nechat vlhkost i teplotu sauny na automatice, která to řeší za vás tzv. výparníkem.

Na míru dle vašich představ a dispozic

Může se ale stát, že vás saunování „nasucho“ chytne do té míry, že si něco podobného chcete dopřát i doma a neohlížet se na provozní dobu wellness studia. Zkrátka chcete mít saunování pro sebe a podle sebe. V takových případech není jednodušší věci než kontaktovat naši formu a nechat si navrhnout a vyrobit saunovací místnost přímo na míru. Naši pracovníci navrhnou finskou saunu podle podmínek vámi zvoleného místa a doporučí také vhodnou kombinací materiálu, tvarů a doplňků. Vyrábíme finské sauny pouze v rámci České republiky a jde výlučně o ruční výrobu všech součástí. Abychom zajistili špičkovou kvalitu celého servisu, provádí montáž sauny na místě stejní zaměstnanci, kteří ji vyráběli a mají tedy všechny díly nejlépe „v ruce“.

Zdravotní přínosy bez diskuse

Pravidelné saunování cca jednou týdně s vámi může provést pravé divy a dá se s ním začít v kteroukoli roční dobu. Při dodržení všech zásad a pravidel zlepšíte svou imunitu a termoregulaci, zbavíte se stresu a únavy a pokud vás trápí například prokrvení končetin, finská sauna tohle velmi zlepší. Tohle všechno samozřejmě působí i na psychiku člověka. Pobyt ve finské sauně zbavuje stresu či depresí, protože vyplavuje do těla endorfiny a dovoluje skutečné uvolnění. Endorfiny jsou tzv. hormony štěstí a jejich přítomnost řetězově působí na další složky v mozku, takže se člověk cítí obecně lépe. Naše firma nabízí finské sauny jako venkovní i domácí model.

Pozor na přílišnost

Aby na vás saunování působilo skutečně blahodárně, je třeba držet správnou míru. přes všechny zmíněné zdravotní přínosy může sauna škodit, pokud je v ní člověk příliš dlouho. Teplota v sauně je doporučena na 90 – 100 stupňů Celsia, vlhkost pak kolem 20%. Doba pobytu na jeden zátah 5 – 15 minut. Pokud začínáte, buďte ve finské sauně klidně jen minutu a postupně přidávejte. Stejně takto pomalu ochlazujte tělo po opuštění, rozhodně ne šokem - pro netrénovaný organismus jde o poměrně silný zážitek. Pokud během saunování zjistíte jakékoli potíže, proberte téma se svým lékařem. Finské sauny působí velmi pozitivně na tělo i duši, ale všeho moc je vždy špatně.

Publikováno: 13. 11. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková