Rekonstrukce koupelen, které dopadly na výbornou

Výsledek rekonstrukce může mít mnoho podob a zatímco někdy je téměř totožný s původním interiérem, jindy je změna natolik dramatická, že se při srovnání fotografií „před“ a „po“ nestačíme divit. A vůbec nejvýraznější proměnou většinou projde koupelna (zde najdete pěkné doplňky). Ostatně posuďte sami...

1.) Proměna zastaralé koupelny v jihozápadním stylu na harmonickou oázu minimalismu

O tuto rekonstrukci se postaral architekt Ryan Duebber, který pečlivě zvážil každý nově přidaný prvek. O dokonalou atmosféru se zasloužily přírodní materiály jako je vzácné dřevo z brazilských prales, kamení a vápencové dlaždice.

PŘED REKONSTRUKCÍ

PO REKONSTRUKCI

PŘED REKONSTRUKCÍ

PO REKONSTRUKCI

2.) Z 80. let zpátky do současnosti

Tato koupelna v Californii byla skvělým příkladem toho, jak mrhat cenným prostorem. Architektka Amy Alper ji přetvořila na úžasnou odpočívárnu a umývárnu v jednom. Nepřetržitá linka kolem celé koupelny propůjčuje interiéru rovnováhu a dobře se na ni kouká.

PŘED REKONSTRUKCÍ

PO REKONSTRUKCI

3.) Splněný sen v Massachusets

Tato koupelna v Nové Anglii nebyla jen nudná, ale taky pořádně chladná a to kvůli své pozici nad nevytápěnou garáží. Její proměnu má na svědomí Megan Meyers, která nechala instalovat podlahové vytápění, mohem kvalitnější okna a další prvky, které se starají o ideální teplotu. Díky kombinaci skla a porcelánu dosáhla elegantního a opticky prostornějšího interiéru, který oživila barevnou skleněnou mozaikou.

PŘED REKONSTRUKCÍ

PO REKONSTRUKCI

Foto: Ryan Duebber, Amy Alper, Megan Meyers

Publikováno: 24. 07. 2019 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková