GeoPas.cz posouvá funkce běžného katastru nemovitostí na další úroveň

0

Katastr nemovitostí se používá při různých situacích, ať už když kupujete nebo prodáváte dům, byt, chatu nebo pozemek. Je to veřejný registr, ke kterému můžete mít přístup bez nutnosti ověření identity. Společnost G-Tix s.r.o. rozšířila funkce a informace katastru nemovitostí ještě více pomocí portálu GeoPas.cz.

Po dvou letech intenzivní práce se podařilo vytvořit webovou aplikaci GeoPas.cz, která spojuje údaje z veřejných zdrojů. Tato aplikace umožňuje uživatelům získat unikátní pohled na adresy, parcely, budovy, katastrální území, stejně jako na obce a okresy. Jedná se tedy o rozšířený katastr nemovitostí, který lze využít v rámci mnoha aktivit.

Služba funguje bez poplatků a registrace

Není důležité, jestli potřebujete vědět o nemovitostech, obyvatelích, službách nebo životním prostředí na konkrétní adrese - klasické nahlížení do katastru nemovitostí vám tyto informace nedodá. GeoPas.cz vám poskytne pohled na katastrální území ze všech úhlů. GeoPas.cz je unikátní aplikace, která nejen umožňuje pohled do KN, ale zároveň usnadňuje rychlou orientaci v ekonomických, firemních a sídelních informacích. Také poskytuje informace o zemědělství, geologii a vodě v jeho okolí.

Co se dozvíte z katastrální mapy?

Pokud hledáte například katastrální území Valcha, není to žádný problém. Získat veškeré informace o daném území, včetně číselných hodnot rozlohy, sousedních katastrálních území a geologických informací. Systém nabízí podrobné informace o lokalitách a mapa umožňuje zobrazit různé vrstvy. Ať už je to územní plán nebo životní prostředí, cílem je poskytovat uživatelům relevantní data. Potěšující je také fakt, že veškeré informace je možné získat prostřednictvím rozhraní API.

Publikováno: 25. 11. 2022 / Aktualizováno: 25. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková