Retro ledničky Big Chill jsou úžasné. Vypadají jako z 50. let!

Moderní ledničky se sice pyšní elegantním designem, ale ani ten většinou nestačí, aby se ze spotřebiče stala nepřehlédnutelná dominanta kuchyně. To si uvědomili také Orion Creamer a jeho strýc Thom Vernon, kteří v roce 2001 založili společnost Big Chill. Creamerův plán byl prostý – udělat z obyčejné ledničky stylovější zařízení, ale byl to právě jeho strýc Vernon, který mu vnukl nápad hodný génia.

Vernon si chtěl se svou ženou zařídit dům na pláži v retro stylu, ale bez jakýchkoliv kompromisů vůči moderním technologiím. Všudypřítomné nerezové spotřebiče do jeho domku nepasovaly a stejně tak se chtěl vyvarovat úděsně vypadající bílé krabici. Líbily se mu modely, které byly trendy na vrcholu v 50. letech minulého století, ale byly příliš malé a proces zmražení byl velmi dlouhý. Jeho synovec však našel inovativní řešení, které si rychle našlo příznivce po celých Státech.

Retro ledničky Big Chill vypadají, jako by je někdo poslal časoprostorem, ale disponují všemi funkcemi, bez kterých se moderní spotřebič neobejde. Zkrátka a dobře – Creamer začal vyrábět ledničky v dokonalém retro kabátku a úžasných barevných kombinací. Těch je, mimochodem, více než 200, ale stále si můžete vybrat i mezi osmi základními tóny: višňově červená, máslově bílá, klasická bílá, růžová limonáda, zelená, oranžová, plážová modrá a klasická černá.

Navzdory skromným začátkům se Big Chill dostal do podvědomí nejen po celé USA, ale také do Evropy. Společnost loni zřídila pobočku ve Francii a plánuje další expanzi. Sortiment se však neomezuje pouze na ledničky, ale najdete v něm i ostatní kuchyňské spotřebiče, bez kterých se správná hospodyňka neobejde. Samozřejmě v retro stylu, ale o nich zase příště... Prohlédnout si je můžete na bigchill.com

Foto: bigchill.com

Publikováno: 24. 07. 2018 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková