Postavte si vyvýšený záhon na zahradě svépomocí

Zamilovali jste se do vyvýšených záhonů a mrzí vás, že se jeden takový doposud nenachází na vaší zahradě? Sežeňte si potřebný materiál a moderní a praktický vyvýšený záhon si postavte sami. Je to snadné a jeho výstavba vám ani nezabere spoustu času.

Kvalitní stavební materiál je základ

Než se do samotné výstavby vyvýšeného záhonu pustíte, sepište si seznam všeho, co k jeho stavbě budete potřebovat a následně se vydejte na nákup potřebného materiálu. Kvalitní zboží a široký sortiment najdete například ve stavebninách na Praze 5. S výběrem vám navíc rád poradí proškolený personál.

Kdy je nejvhodnější doba k výstavbě?

Ačkoliv nejlepší čas ke stavbě záhonu je na jaře, ideálně v období od února do března, můžete si jej postavit i na podzim a díky tomu ho mít připravený již na další sezónu. Sežeňte si kvalitní, ale přesto cenově dostupný materiál. Ano, stavebniny levně a kvalitně nejsou žádný problém. Následně nevynechejte ani návštěvu zahrádkářství. Tam si můžete dopředu nakoupit hlínu a promyslet, co vlastně budete v záhonech pěstovat.

Proč si postavit vyvýšený záhon?

A pokud stále váháte, zda si záhon postavit či nikoliv. Máme pro vás pár důvodů, proč je jeho přítomnost na vaší zahradě skvělá:
  • máte jistotu, že se vám do záhonu nedostanou krtci
  • vyvýšený záhon vyžaduje nižší frekvenci zálivky
  • kvalita půdy ve vyvýšeném záhonu je nesrovnatelně lepší než půda v klasickém záhonu
  • rostliny ve vyvýšeném záhonu rostou rychleji
  • vyvýšený záhon se dá umístit kamkoliv.
Ve vyvýšeném záhoně se dá pěstovat jak zelenina, tak i květiny a je snadný na údržbu. Jeho výstavba je snadná a zvládnete jej postavit i bez pomoci odborníka. Pokud milujete hrabání se rukama v čerstvé hlíně a rádi si pěstujete vlastní zeleninu, je vyvýšený záhon vaším ideálním společníkem.

Publikováno: 30. 09. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková