Bobkovišeň je jedovatá, ale krásná rostlina jako stvořená na živý plot

Plánujete, že v brzké době zasadíte první semínka rostliny, která bude majestátně obklopovat váš plot a tím zajistí i soukromí při pobytu na zahrádce? Na výběr máte hned z několika vkusných odrůd. Mnozí však příliš neakceptují fakt, že tyto keře obvykle kvetou pomalu a než docílí blahodárných výsledků, chvíli to potrvá. Avšak často se zapomíná právě na výše zmíněnou bobkovišeň, která jak je známo roste opravdu rychle, nevyžaduje nijak speciální péči a navíc se na vás ani v zimě nevykašle. Proto jsme pro vás v tomto článku sepsali pár důvodů, proč k vytvoření živého plotu vybrat zrovna bobkovišeň lékařskou či portugalskou.

Co je bobkovišeň?

Neslyšeli jste o keři nazývaném jako bobkovišeň? Jedná se o jistý druh keře, který vyniká svou vysokou odolností vůči mrazu. Ovšem efektivní mrazuvzdornost není všechno, co tato odrůda nabízí. Svým vzhledem totiž zaujme nejednoho milovníka dekorací, protože je přesně jako stvořená stát se vhodným dekorativním doplňkem na zahradu.

Bobkovišeň portugalská jako vhodný kandidát pro váš živý plot

Jako rostlina určena pro živý plot se často doporučuje právě bobkovišeň portugalská. Není tomu jen z důvodu, že je to stálezelený keř, který zdobí vaší zahradu i v zimě, ale především snadno snáší řez, tudíž je tím správným kandidátem pro živý plot. Navíc svými nádhernými hroznovými květy bílé barvy vám zpříjemní den již na první pohled.

Co jste o bobkovišni pravděpodobně nevěděli

Co se týče vzhledu a odolnosti, tak bobkovišeň lékařská sklízí spoustu chvály, ovšem nenechte se zmást jejím názvem. Protože s využitím v medicíně nemá absolutně nic společného, ba naopak. Bobkovišeň je vzdálený příbuzný třešně, ale její plody nejsou jedlé, nýbrž jedovaté. Kromě plodů jsou pro člověka toxické také listy, tudíž před případným zasazením s tím raději seznamte i děti.

Výhody bobkovišně jakožto živého plotu

  • Nevyžaduje speciální péči.
  • Mrazuvzdornost až do – 25 stupňů Celsia.
  • Stálezelený keř.
  • Vhodná jako dekorace.
  • Snadno snáší řez.