Finská sauna pro pravé pro milovníky saunování

Saunování si pro své neodmyslitelné přínosy na lidský organismus získává stále větší oblibu v obou verzích. Klasická parní sauna s poléváním žhavých kamenů vodou se pořád drží, nicméně stejné obliby se dočkal i model finské sauny, kde se celý proces odehrává v suchu, jen žhavými kameny. Pokud jste příznivci klasiky, nárazy páry se dají dělat ručně, nebo je může řídit automatika a tzv. výparník. Ten udržuje nastavenou teplotu i vlhkost vzduchu a průběžně „dopařuje“.

Saunování na míru vašemu vkusu a potřebám

Pokud jste se zařadili mezi osoby oslovené trendem moderního finského saunování podle severských kolegů, můžete jednoduše kontaktovat naši firmu a nechat si vlastní finskou saunu vyrobit přímo pro sebe. Naši pracovníci navrhnou saunu podle podmínek vámi zvoleného místa - domu, bytu nebo chaty - a také doporučí nevhodnější kombinaci materiálu, doplňků a tvarů. Je také možné doplnit oblíbené prosklení nebo přidat terapii. Vyrábíme finské sauny výlučně v rámci České republiky a výhradně ručními postupy všech součástek celku. Pro zajištění špičkové kvality celého procesu pak saunu na místě skládají přímo ti lidé, kteří ji vyráběli a mají tedy jednotlivé součásti nejlépe „v ruce“.

Přínos pro tělo i duši

Říká se, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch. A tělu se dá ke zdraví pobytem ve finské sauně poměrně dost pomoct, pokud se člověk drží několika základních pravidel. Když tak učiní, může si z těla vyplavit spoustu toxinů, posílit svou imunitu i termoregulaci, prokrvit končetiny a zlepšit zdraví pokožky. Tohle všechno se samozřejmě odrazí i v rovině psychické pohody. Tělo vyplaví endorfiny (hormonů štěstí), jejichž přítomnost v těle působí zase na další složky. Člověk se tak obecně cítí lépe, zbaví se stresu a opravdu se uvolní.

Pozor na přílišnost

Aby na vás saunování působilo skutečně blahodárně, je třeba držet správnou míru. přes všechny zmíněné zdravotní přínosy může sauna škodit, pokud je v ní člověk příliš dlouho. Teplota v sauně je doporučena na 90 – 100 stupňů Celsia, vlhkost pak kolem 20%. Doba pobytu na jeden zátah 5 – 15 minut. Pokud začínáte, buďte ve finské sauně klidně jen minutu a postupně přidávejte. Stejně takto pomalu ochlazujte tělo po opuštění, rozhodně ne šokem - pro netrénovaný organismus jde o poměrně silný zážitek. Pokud během saunování zjistíte jakékoli potíže, proberte téma se svým lékařem. Finské sauny působí velmi pozitivně na tělo i duši, ale všeho moc je vždy špatně.

Publikováno: 21. 11. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková