Jaké topidlo zvolit do dílny či garáže a jaké na zahradu?

Domov není jediným místem, které musíme během chladnějších měsíců vytápět – optimální teplota je nezbytná také při práci v dílně, a pokud v daných prostorách není k dispozici konvenční vytápění, musíme si teplo opatřit jiným způsobem.

Co hrozí, když vytápění v dílně podceníte?

Časté a prudké změny teplot vedou je srážení vlhkosti na nástrojích a nářadí, což má zásadní vliv na jejich životnost. V případě delší nepřítomnosti je vhodné dílnu vytápět prostřednictvím elektrického přímotopu. Zařízení se postará o to, aby dílna nebo garáž zcela nevymrzly. Pokud se v prostorách pohybujete pravidelně, neváhejte je vytápět naftovým nebo plynovým topidlem.

Jak vytápět bez elektřiny?

Pokud vaše dílna nebo garáž neumožňují zapojení elektrického přímotopu, případně se vám tento způsob vytápění jeví jako neefektivní (ať už z hlediska výkonu nebo nákladů za energie), můžete zvolit naftové (diesel) nebo plynové topidlo. Naftová topidla se vyznačují vysokým výkonem a nižšími provozními náklady. Obvykle se využívají k vytápění větších prostor a je nutné zajistit dostatečné odvětrávání. Na základě typu (teplomety s přímým a nepřímým spalováním) se umisťují dovnitř nebo ven – vedle vytápěného objektu. K nejkvalitnějším zařízením patří teplomety značek Master. Plynová topidla jsou cenově dostupnější, kompaktnější, a navíc zůstávají na povrchu studená – nehrozí tudíž riziko, že by se o ně popálily osoby nebo zvířata, která se v objektu pohybují. Připojení na propan-butanovou lahev je snadné a obsluha (regulace výkonu) jakbysmet.

Čím topit na zahradě?

Tepelné pohody na terase či jiném místě, které se nachází mimo dům, jsou dobrou volbou zahradní teplovzdušná topidla – sálače. Jedná se o plynové teplometné stojany či pyramidy, které jsou charakteristické vkusným designem a stabilní konstrukcí. Využití nachází pod zastřešenou konstrukcí i v otevřených prostorách. S výběrem vhodného topidla vám rádi poradí odborníci z eprofi.cz, v jejichž sortimentu najdete také vysoušeče zdiva a další praktické pomocníky.

Publikováno: 17. 10. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková