Praktické tipy, jak udržet baterii v notebooku v perfektní kondici

Notebook je pro většinu z nás nepřekonatelný pomocník. Používáme ho při práci, hrajeme na něm hry a někdy jen tak bezcílně surfujeme na internetu. Jsme díky němu mobilní a obejdeme se bez připojení k síti. Respektive do doby, kdy se kapacita akumulátoru výrazně sníží. Proto je dobré znehodnocení baterie předcházet správným zacházením. Připravili jsme pro vás několik tipů, o kterých jste možná neměli ani tušení.

Vypněte Wi-Fi a Bluetooth

Nepotřebujete připojení? Vypněte tyto funkce, radí server PC Advisor. I když jste připojeni k Wi-Fi nebo Bluetooth, vaše zařízení může stále vyhledávat další připojení. I když je to nepatrné, udržování tohoto připojení vysává část energie z baterie notebooku. Pokud tedy připojení nepotřebujete, prostě ho vypněte, dokud ho nebudete potřebovat.

Kupte si disk SSD

Máte doma trochu peněz navíc? PC Advisor také doporučuje vyměnit pevný disk za SSD, pokud jej ještě nemáte. Tyto disky pracují s flash pamětí, která ke svému provozu potřebuje mnohem méně energie než mechanický pevný disk.

Ačkoli se nejedná o velké zlepšení, SSD má i další výhody. Váš počítač bude pracovat mnohem rychleji, protože bude moci rychle přistupovat k souborům. Možná skutečně ušetříte energii baterie notebooku už jen proto, že budete moci rychleji vyřizovat i další věci.

A samozřejmě můžete šetřit baterii pomocí osvědčených postupů, jako jsou úsporný mód v prostředí Windows, odpojení nepoužívaných periferií, zapojení do sítě dříve, než se notebook vypne, vyvarování se prostředí s příliš nízkou nebo vysokou teplotou a v neposlední řadě redukce jasu displeje.

No a kdyby se vaše baterie do notebooku Acer či jiné značky odporoučela do věčných lovišť přeci jen dříve, než jste čekali, poohlédněte se po nové na aku-shop.cz.

Publikováno: 30. 05. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková