Zemní vruty, nebo betonové patky?

Pokud přemýšlíte jestli použít zemní vruty nebo raději betonové patky, tak pravděpodobně plánujete položit základy stavby. Ať už se jedná o zahradní domky, pergoly nebo třeba terasy, v každém případě budete muset pro položení základů použít betonové či ocelové patky, nebo zemní vruty. Nevíte si s výběrem rady? Máme pro vás jednoznačné řešení. Zemní vruty jsou daleko výhodnější alternativou než betonové patky. Proč? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Na betonování zapomeňte

Betonování je pracný časově náročný proces, obzvlášť pokud práci na stavbě chcete uspěchat, betonování vás značně zpomalí. Není žádným tajemstvím, že tvrdnutí betonu trvá přibližně 3-4 dny, v případě, že počasí nespolupracuje protáhne se to i na týden. Na rozdíl od něj však zemní vruty žádnou čekací lhůtu nemají, můžete je snadno zavrtat doslova v jakémkoliv počasí, dokonce i v zimě. Navíc v případě demontáže, stačí vrut ze země vytáhnout a přemístit na jiné místo. Vrut lze používat do té doby dokud není v dezolátním stavu. Navíc je poněkud ekologickou technologií, protože neobsahuje žádné chemické látky, na rozdíl od betonu. Dokonce nehrozí ani vznik koroze – vruty se vyrábějí z oceli, která je žárově pozinkována. Tip: Krásne a cenovo dostupné záhradné domčeky a chatky.

Snadná manipulace a instalace

Zavrtat vrut do země hravě zvládnete svépomoci do pár minut. Postačí vám k tomu pouze roxor nebo jiná ocelová tyč, která vytvoří páku, následně jen otáčíte po směru hodinových ručiček. V případě, že kvůli komplikovanému terénu je obtížné vrut zavrtat do země, použijte instalační T klíč, který si můžete vypůjčit nebo zakoupit v železářství. Jak instalační T klíč funguje? Zcela jednoduše – poskytuje větší rameno páky, tudíž je zavrtání vrutu o poznání snadnější.

Publikováno: 19. 02. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Nikola Vondrášková