Nezařazené

9 skvělých tipů jak vykouzlit dokonalý zahradní koutek téměř zadarmo!

Vytvořit atraktivní zahradní koutek není vůbec jednoduché, ale následující tipy jsou důkazem, že to jde i s velmi omezeným rozpočtem!

1.) Hravé plechovky

Starý nevzhledný plot můžete proměnit ve stěnu plnou života. Postačí vám několik menších květináčů a… staré plechovky od kávy nebo čehokoliv jiného. Vypadají vesele a jsou zdarma!

Foto: Melissa Mascara Design

2.) Květináčový systém z tvárnic

Tvárnice svým designem neoslní, ale stačí si snimi trochu pohrát a výsledek stojí za to. Květináč z tvárnic perfektně koresponduje se sukulenty – i ony mají pravidelné tvary.

Foto: Zack Benson

3.) Vertikální zahrada z palet

Stará nepotřebná paleta se může rázem změnit na vkusnou vertikální zahrádku – stačí přibít několik desek navíc a je to.

Foto: houzz.com

4.) Vertikální zahrádka ze staré dřevěné bedýnky

Vertiální zahrady jsou opravdu trendy. K jejich výrobě poslouží i stará dřevěná krabice nebo větší šuplík. Nezapomeňte před rostliny umístit clonu, která zabrání vypadávání hlíny.

Foto: houzz.com

5.) Záhonky z hliníkových koryt

Stačí je naplnit hlínou a zázrak je na světě. Jednoduchá instalace a neotřelý vzhled jsou pádným argumentem, proč by měly být i na vaší zahrádce…

Foto: Banyon Tree Design Studio

6.) Postel plná květin

Fotografie komentář nepotřebuje. Na zahradě zužitkujete i starou postel. Postel plná květin je snem každé ženy – splňte si ho!

Foto: Between Naps on the Porch

7.) Stromek ze starých lahví

Stromek s korunou z lahví rozhodně nepatří mezi rozmary soudobých designéru. Jde o tradiční africký a jihoamerický prvek, který měl sloužit jako ochrana před zlými duchy. Pokud vám na zahradě čouhá pahýl a nemáte se k tomu ho odstranit, oblečete ho. Získáte netradiční dekoraci a zlí duchové se vaší parcele vyhnou obloukem.

Foto: Between Naps on the Porch

8.) Květináč z mušle

Větší lastura poskytne slušivý úkryt sukulentům. Hodí se nejen na zahradu, ale i do interiéru.

Foto: houzz.com

9) Květinová vana

Jeden by neřekl,  na co se může hodit stará vana, ve které se už dávno nikdo nekoupe. Podobně jako postel, i vana odvede spoustu práce právě na vaší zahradě.

Foto: Melissa Mascara Design